Site kullanım rehberi

Üye Olma :

Sayfanın sağ üstünden yer alan Üye Ol kısmından  güncel aktif bir e-posta adresi girerek oluşturacağınız şifre ile üye olabilirsiniz.

Üye olurken dikkat edilmesi gerekenler :

Güncel kullandığınız e-mail adresiniz adresini yazmalısınız. Site üzerinden işlemleriniz ile ilgili özel bilgileri bu mail adresi üzerinden size göndereceğiz. Şifrenizin; En az 8 karakter arasında olmalı, en az 1 büyük harf ve 1 rakam içermelidir.

Satın alma işlemleri :

otocikma.com web sitemizde yayınlanan ürünlerden, ürün ilanını veren firma ile iletişime geçerek satın alabilirsiniz.

otocikma.com güvenilir mi :

otocikma.com güvenli alış-veriş ortamını desteklemekte ve sadece kurumsal üye firmaların mağaza açmasına müsade etmektedir.

Bireysel üyelikte 2.El araç, Hasarlı araç, ilanları yayınlanmaktadır.

Güvenli e-ticaret le satın almak istiyorum :

Çok yakında güvenli alış-veriş sistemimiz yayına alınacak olup dileyen müşteriler firma ile iletişime geçerek parçasını kredi kartı ile satın alabileceklerdir.

Bireysel üyeler neden parça ilanı veremiyor :

Amacımız parça ihtiyacı olan kişilere parçasını güvenli şekilde temin etmesini sağlamaktır.Bireysel üye ilanlarında çok fazla mağduriyet  yaşanmaktadır.

Ödeme işlemleri nasıl yapacağım :

Satın almak istediğiniz parça için firmanın size gönderdiği hesap numarasına ödemenizi yapanız  gerekmektedir. Ödeme yaptığınız zaman dekontun açıklama kısmına satın alınan parça bilgilerinizi girmenizi önemle rica ediyoruz.

Mağduriyet Yaşarsam ne olacak :

Paranızı gönderdiniz, Parçanız elinize ulaşmadı ve firma ile sorun yaşıyorsunuz. Hemen bize destek@otocikma.com dan ulaşmanızı rica ediyoruz.

Biz firma ile iletişime geçerek sizin adınıza işlemlere müdahil olup, gelişmelerden sizi bilgilendiriyoruz.

Mağdur oldum ne olacak :

Firma ile iletişime geçiyoruz ve firmadan tatmin edici cevap alamazsak firmanın üyeliğini askıya alıyoruz. Mağduriyetin sebebini ve bir an önce giderilmesini talep ediyoruz. Bu süre zarfında firmanın üyeliği KAPALI durumda kalmaktadır. Firma ile yaptığımız kurumsal üyelik sözleşmesinde müşteri mağduriyeti ile sonuçlanacak işlemlerde üyeliğinin kapatılacağı bilgisi yer almakta olup firmada bu sözleşmeyi kabul etmiştir.

otocikma.com şikayetlerini nerden görebilirim :

şikayetvar web sitesinde kurumsal olarak üyeliğimiz bulunmakta  olup bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bağımsız olarak ta şikayetlerinizi oluşturabilirsiniz.

Kurumsal üyelik nasıl oluşturulur:

Öncelikle Firmanın iş adresi ve bu adreste faal olarak çalıştığını göstermesi gerekmeketedir. Ayrıca firmanın referans araştırılması yapılıp uygun görüldüğü taktirde kurumsal üyeliğine onay verilmektedir.