Güvenli E-Ticaret Sistemi

otocikma.com Güvenli e-Ticaret sistemi ile yaptığınız alışverişlerde paranız otocikma.com güvencesi altındadır. Satıcı ilanda belirttiği sürede kargo gönderimi yapmak ve bilgisini sisteme girmek zorundadır. Kargoyu teslim aldıktan sonra ürün ilanda belirtildiği haliyle elinize ulaştığında onay verirsiniz ve yaptığınız ödeme otocikma.com GET havuz hesabından satıcıya aktarılır. Ürün ilanda belirtildiği gibi gelmediyse veya farklı bir ürün gönderildiyse ürünü iade ederek otocikma.com GET havuz hesabından ücretinizi geri alabilirsiniz.

GET sistemi ile yapılan tüm işlemler 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmeliğe uygun ve yasal haklarınızı korumak üzere gerçekleştirilmektedir.

 

GET Güvenli E-Ticaret Komisyon Oranları

Kurumsal Üyelerimiz için % 5 

Bireysel Üyeler için % 10 

 

Ürün Satın Alma Süreci

Sitemizde yer alan GET ilanları otocikma.com güvencesi altında kredi kartıyla ödeme yaparak satın alabilirsiniz. GET olmayan ilanları, ilan detay sayfasında GET ile satın almak istiyorum butonunu kullanarak satıcıya bildirim de bulunabilir ve satıcının ilanı GET olarak açmasını önerebilirsiniz. İlan sahibi, ilanı GET olarak yayına aldıktan sonra tarafınıza bu konuda bildirim yapılacaktır.


Kargo Süreci

Get sistemi aracılığıyla verilen ilanlarda kargo süresi, gönderim ve iade işlemlerinin yapılacağı kargo firması ve ücretlendirmesi ile ilgili bilgiler ilan detayında belirtilmektedir.


Onay Sistemi

Kargo ile ürününüz elinize ulaştıktan sonra ürünün ilanda belirtildiği gibi olduğunu kontrol edebilirsiniz. Ürün ilanda belirtildiği gibiyse ücretin satıcıya ulaştırılması için gereken onayı verirsiniz.

 

Taksitlendirme İmkanı

Desteklenen kredi kartlarına 2-12 arası taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

 

İptal ve İade Süreci

Ürünü teslim aldıktan sonra ilanda belirtildiğinden farklı olduğu durumlarda Mevcut Siparişlerim sayfasından onayı erteleyerek satıcı ile iletişim kurarak düzeltilmesini isteyebilirsiniz veya iade talebinde bulunabilirsiniz. Kargo ücreti satıcıya ait olmak üzere ürünü iade edebilirsiniz.

Nedensiz iade talepleriniz için yukarıda belirtilen GeT süreçleri dışında, yasal cayma hakkınız ile de iade yapabilirsiniz.

İade sürecinde iade kargo bilgilerinin sisteme girilmesinin ardından 4 gün içerisinde ödeminiz iade edilecektir.

 

Satın Alma Sürecinde Vazgeçme

Bu durumda öncelikle satıcı ile iletişim kurmanız gerekmektedir. Satıcı ürünü kargoya vermiş ve henüz kargo bilgilerini sisteme girmemiş olabilir. Satıcı ürünü henüz kargoya vermemiş ise bu doğrultuda işlemin iptali satıcı ile anlaşarak gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kredi Kartı Güvenliği

Kredi kartınızla ile yaptığınız ödemelerin tamamı 3D SSL sertifika ile şifrelenerek gerçekleştirilmektedir. GET ilanlarda satın alma işlemi 3D Secure şifre işlemleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu kullanım size maksimum güvenliği sağlamaktadır.