Otomobil oto çıkma parça haberler

Otomobil oto çıkma ve çıkma parça sektörü.
Türkiye'de ki araç sahipleri araç alırken ilk akla gelen, bu aracın parçaları ucuz olsun ve kolayca bulunabilsin
isterler. Çoğu tüketici de kullanılmış parça alıp otomobillerinde kullanmaktadırlar.
Bu şekilde sıfır yeni parçanın yüksek maliyetinden kaçınmak isterler. 
Kullanılmış parça, yani oto çıkma parça ya da çıkma parça olarak ülkemizde dile getirilmektedir. Yurt dışı üretimiolan araçların sıfır olarakta ülkemizde bulmak pek mümkün olmamaktadır. Özellikle 10 yaş ve üzeri araçların parçaları yurt dışından özel siparişle getirtilmektedir.Dünya genelinde, her ülkede hurdaya çıkmış otomobillerin parçaları bu şekilde satılmaktadır. Hatta bazı araba firmaları, dünyanın ekonomik olarak krize girdiği yıllarda satamadıkları sıfır otomobillerini yedek parça olarak parçalara ayırıp, yeni model araçlarında tekrardan kullanmaktadırlar.Kullanılmış otomobil parçalarının yanı sıra, yan sanayi dediğimiz firmalarda bu araçların parçalarını üretip piyasaya daha düşük maliyette ürün vermektedirler.Yan sanayi dediğimiz sektörün büyük bölümü; Çin, Kore, Tayland, gibi uzakdoğu ülkelerinde üretilmektedir.
Ülkemizde ki oto çıkma parça sektörü de, sizin bildiğiniz gibi oto çıkmacılar'ın hurda araçları alıp, bu araçların parçasını satması şeklinde sürmektedir.Büyük şehirlerimizde İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa gibi otomobil çoğunluğu fazla olduğundan oto çıkma parça sektörü daha hareketlidir.
Ayrıca sigorta şirketleri, kaza yapıp perte ayrılan otomobilleri satmaktadır. Bu araçları tüketiciler daha düşük fiyatta alıp, kullanılmış oto çıkma parça takmak süretiyle, daha yüksek model bir otomobile daha düşük maliyetle sahip olmaktadırlar.
 Biz otocikma.com olarak ülkemizde bu işi yapan firmaları, bünyemizde toplayıp, tüketicinin daha kolay ve güvenli bir şekilde aradığı parçasını temin etmesini sağlamak amacındayız.
Bu hizmetimiz ile Türkiye'nin bu ihtiyacına yön vermek amacındayız. Parçasını arayan kişi, çok daha kolay ve düşük maliyetli parçasını, bu işi yapan firmalardan temin etmesi amacındayız.