• "

    Silindir Kapağı Çıkma

    "
    aramanızda 5879 ilan bulundu.
  • Çıkma Parça, Arama
  • Adres
Ara
İlan Detay
Şehir Model Fiyat

Motor Silindir Kapağı

Silindirlerin üst tarafını kapatır ve yanma odalarını teşkil eder.Ayrıca bazı yardımcı motor parçaları silindir kapağına bağlanır. Silindir kapakları dökme demir, aluminyum dan üretilmektedir.Daha sonra yüzeyi cnc adlı  torna tezgahlarında işlenerek hassas ölçülere getirilir.

Silindir kapakları yüksek basınç ve ani ısı değişimlerinde deforme olabilmektedir.Deforme olan kapaklar sıklıkla conta da hasara sebep olur. Kapak arızalarında motor yağının suya karışması gibi belirti göstermektedir.Ayrıca motorun çalışması da gürültülü olabilmektedir.

Kapak sökülüp kapağın yüzeyi taşlanıp aynı ölçü seviyesine getirilmelidir.Bu işi oto tesviye  işi yapan firmalar yapmaktadırlar. Eğer kapak daha önceden fazla taşlanmış sa kapakta yeteri kadar yer kalmadığı için bu kapak kullanılamaz. Bazen çift conta takılmak sureti ile bu tür kapaklar aracı satana kadar idareten kullanılmak olup doğru bir yaklaşımda değildir.

Sıfır motror silindir kapak almak pahalı olabileceği için, çıkma motor silindir kapağı alabilirsiniz. Sitemizde yer alan binlerce silindir kapak ilanlarından aracınızın motor tipine uygun dizel ve benzinli silindir kapakları çıkma ve yeni olarak bulunmaktadır.