sms ile araç kaza sorgulama tramer

Kısa Mesaj ile Araç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sigorta Bilgi Merkezi’nin (SBM) Turkcell, Avea, Vodafone ile anlaşmalı olarak devreye almış olduğu SMS projesi ile kişiler mesaj atarak arabalarının hasar geçmişlerini, mağdur bilgilerini, trafik poliçelerinin olup olmadığını ve eğer bir kazaya karıştılarsa kaza tespit tutanaklarının durumunu Turkcell, Avea, Vodafone 5664'e mesaj atarak sorgulayabilirler.

 

Hasar Geçmişi Sorgulama:

“Plaka” veya “Şasi Numarası”nı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin.  Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi anında cebinize gelsin.

“Plaka” ile Hasar Geçmişi Sorgulama: 34ABC001

"Şasi No" ile Hasar Geçmişi Sorgulama: HASAR S VF35CWJZE1K515615

Hasar sorgulaması yapıldıktan sonra, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bilgi bankasında anlık olarak toplanmakta olan muayene bilgilerinden, son iki kilometre bilgisi, muayene tarihleri ile birlikte size ücretsiz ikinci bir mesaj ile gönderilmektedir. Kilometre bilgisinin öğrenilmesi, Plaka kayıtlarının T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı sistemlerinde kayıtlı olmasına bağlıdır.

 

Kaza Bilgisi Sorgulama:

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KAZA yazın, boşluk bırakın, “Plaka”,  “TC Kimlik No” veya "TRAMER İhbar No" yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin.  Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin.  Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

“Plaka” ile Kaza Bilgisi Sorgulama: KAZA 34ABC001

"TC Kimlik No" ile Kaza Bilgisi Sorgulama: KAZA 1000102930

"TRAMER İhbar No" ile Kaza Bilgisi Sorgulama: KAZA 10125

 

Poliçe Bilgisi Sorgulama:

Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz.  Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için: “TRAFIK” ya da “KASKO” yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin. Araca ait poliçe bilgileri anında cebinize gelsin.

“Plaka” ile Trafik Poliçesi Sorgulama: TRAFIK 34ABC001

“Plaka ” ile Kasko Poliçesi Sorgulama: KASKO 34ABC001

"Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No" ile Trafik Poliçesi Sorgulama: TRAFIK 002 1068 4640566 0

"Şirket Kodu, Acente No, Poliçe No, Yenileme No" ile Kasko Poliçesi Sorgulama: KASKO 002 1068 4640566 0

"Şasi No" ile Trafik Poliçesi sorgulama: TRAFIK S CF6941083022

"Şasi No" ile Kasko Poliçesi sorgulama: KASKO S CF6941083022

 

Mağdur Bilgisi Sorgulama:

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için: MAGDUR yazın boşluk bırakın, TC Kimlik No'sunu yazın, TURKCELL, AVEA, VODAFONE 5664'e gönderin.  Hasar işlemlerinizi kolaylıkla izlemenizi sağlayan sigorta ve hasar dosya numara bilgisi cebinize gelsin.

"TC Kimlik No" ile Mağdur Bilgisi Sorgulama: MAGDUR 22841250970

 

Yasal Uyarı:

  • Hasar Geçmişi Sorgulama hizmetiyle sunulan hasar bilgileri, 2003 yılından itibaren sigorta şirketleri tarafından yapılan kasko ve trafik sigortası hasar ödemeleri ile sınırlıdır.  Hasar bilgileri bir defaya mahsus cam hasar ödemelerini içermemektedir.
  • Kaza sorgulama hizmetinde trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit tutanağı (KTT) bilgileri esas alınmıştır.  Polis ve jandarma tarafından tutulmuş kaza bilgisi kayıtları bu hizmet kapsamında yer almamaktadır.
  • Sunulan bilgiler, tamamen SBM’ye gönderilen sigorta şirketlerinin kayıtlarına dayanmaktadır.  Bu bilgilere dayanarak yapılacak ticari işlemlerin sorumluluğu SBM’ye ait değildir.