• "

    Komple Difransiyel Çıkma

    "
    aramanızda 723 ilan bulundu.
  • Çıkma Parça, Arama
  • Adres
Ara
İlan Detay
Şehir Model Fiyat

Oto Yedek Parçaları Hakkında Merak Edilen Her Şey

 

Otomobilleriniz, bir zaman sonrasında hem yıpranma payı nedeniyle hem çeşitli parçalarda önemli değişikliklerin yapılması gerekliliği sebebiyle son derece mümkün mertebe yedek parçalarda en iyi şekilde değişiklik olması gerekmektedir. Bu anlamda ürün seçeneklerinde, iç ve dış pek çok parça değişimlerinde faydalanacağınız çeşitli yedek parçalar araçlarınızın kullanımını daha da uzun tutacaktır. Bu anlamda araçlarınızda verimliliği arttırmak ve istediğiniz güvenliği de sağlayabilmek adına çıkma oto yedek parçalar olduğu gibi orijinal yedek parçalardan da faydalanabilirsiniz.

 

Aracınızda teknik aksamla ilgili olarak herhangi bir şekilde problem oluşmasını önlemek, dış kaplamasıyla ilgili olarak kaza ya da sürtmelerden kaynaklı oluşan hasarların önüne geçmek adına zararları ortadan kaldırmak adına siz de dikiz aynalarla, pek çok iç aksam olarak difransiyel gibi parçalar gibi çeşitli değişimler, yedek parça arayışları içerisinde olabilirsiniz.

 

Güvenilir Yedek Parçalar

 

Verimli bir sürüş deneyimi konusunda motorun önemli parçalarından biri olarak bilinen yağ filtreleri, çoğu parça gibi önemli ve aşınma - yıpranma sonucunda da insanların değiştirmesi konusunda özellikle dikkat etmesi gereken parçalarından biridir. Yağ filtre bakım setleri ya da polen, mazot filtrelerini koruyacak şekilde temiz hava oluşmasına yardımcı olan bu filtrelerle beraber birbirinden farklı kaput altı izolatörleri, buji takımları gibi pek çok oto yedek parçasında arayıp da değiştirmek istediğiniz parçalarınızı da güvenle internetten bazı adreslerden satın alabilirsiniz.

 

İnternet üzerinden satın alma noktasında faydalanabileceğiniz araba difransiyeli gibi önemli parçalarla beraber siz de en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Diferansiyel, bir aksta bulunan 2 tekerin devir dengesini sağlayabilmesi açısından kullanılan en önemli parçalardan biridir. Virajlarda sol veya sağ tekerlerin farklılık göstereceği alanlarda gerekli görülen bu parça, aşınmaya meyilli olduğu gibi belirli rutin kontrollerde en önemli şekilde kontrol edilen parçalardan biridir.

 

Diğer araç yedek parçaları olarak aks, volan, şanzıman ya da benzer şekilde şaft, debriyaj gibi otomobillerin önemli aksamları gibi yerini alan bu parçalar, araçlarda doğru bir stabilizasyon sağlamak amacıyla değerlendirilir. İğneli rulman ve trigger seti gibi pek çok yedek parçaları hazır halde bulacağınız gibi dilerseniz doğrudan güvenli bir sürüş deneyimi konusunda da tercihlerinizi yapabilirsiniz.

 

Otomobil için uygun bir parça seçiminde faydalanacağınız yağmurlu ya da karlı koşullarda da faydalanabileceğiniz sorunlara karşı engelleyici ve güvenli bir sürüş deneyimini kendinize yaratmış olursunuz.  

 

Difransiyel’in Araçlardaki Görevi Nedir?

 

Arabalarda buluna kabloların ve pek çok parçanın birbirine geçmiş olduğu sistem, çoğu zaman sizlere de zor ve karışık gelecek bir sistemdir. Bu anlamda doğrudan diferansiyelin anlamına bakarsak, virajlarda yay biçiminde döner ve virajı başarıyla alacak olan araçların bunu sağlaması için diferansiyel parçasına ihtiyacı vardır. Örneğin sola dönen bir aracın sol tekeri az yol, sağ tekeri ise çok yol alacak şekilde dönüş yapar. Araç devrilmeden virajı almayı başarması içinse, bu araçta denge sağlanması gerekir. Bunu da en iyi şekilde diferansiyel sağlamaktadır.

 

Bu ve benzer süreçlerde görevi oldukça mühim olan komple difransiyel bulmak ise çoğu zaman güçtür. Bu anlamda tekerleklerin atacağı tur sayısında diferansiyel tarafınca belirlenirken düzenlenmesi de yine bu parçaya aittir.

 

Motordan gelen hız, doğrudan şanzıman tarafından hızın düzenlenmesi sağlanıp daha sonra diferansiyel parçasına giderken, buradan tekerleklere dağıtılır. Bu da herhangi bir ani dönüş açısına uygun hız yapmanız noktasında da yardımcı parçalardan en önemlisidir. Araçlarda güçlü motor olmasıyla beraber bunu düzenleyen şey doğrudan tekerlekler diferansiyel olmaktadır. Buna göre önemli bir parça olmasıyla beraber güçlü ve dikkat edici noktasında da her zaman çıkma parçalardan faydalanabilir ya da orijinal olduğundan emin olduğunuz parçalara yönelmelisiniz.